Kopfbereich

papildus pārlūkošana

Logo

Jūs esat šeit:

HematoOnkoloģija


Hematoloģija – tā ir medicīnas nozare, kura pēta labvēlīgās un ļaundabīgās asins slimības, savukārt onkoloģija pēta vēzi. AOP Orphan sevišķi interesējas par mieloproliferācijas slimībām. Šai kaulu smadzeņu traucējumu grupai ir raksturīga autonomā asins cilmes šūnu vairošanās.

Esenciālā (primārā) trombocitēmija

Esenciālā (primārā) trombocitēmija – tā ir kaulu smadzeņu traucējumu slimība, kad ļoti lielā apjomā palielinās trombocītu ražošana. Tāda palielināta daudzuma dēļ var izveidoties recekļi (trombi) un asiņošanas (asinsizplūduma) apdraudējums.

Turpināt uz sadaļu Esenciālā (primārā) trombocitēmija

Īstā policitēmija

Īstā policitēmija (PP) ir reta kaulu smadzeņu asins veidošanās šūnu slimība, kuras dēļ vispirms izveidojas hronisks sarkano asinsķermenīšu kraujo (eritrocītu) skaita palielinājums un šī iemesla dēļ palielinās asins viskozitāte.

Turpināt uz sadaļu Īstā policitēmija

Primārā mielofibroze

Primārā mielofibroze ir kaulu smadzeņu sabojāšanās, kura šobrīd tiek raksturota kā mieloproliferācijas slimība, kuras laikā pavairojas nenormālas kaulu smadzeņu šūnas un tādēļ attīstās fibroze vai kaulu smadzenes tiek aizstātas ar kolagēniem saistaudiem. Tas nozīmē, ka anēmija vai leikopēnija bieži ir sekundāra vai saistīta ar slimību.

Turpināt uz sadaļu Primārā mielofibroze

Hroniskā mielogēnā leikēmija

Hroniskā mielogēnā leikēmija (HML) ir leikocītu slimība. Tā ir hroniskās leikēmijas forma, kurai raksturīgs palielināts un nevaldāms šūnu (galvenokārt mieloīda šūnu) skaita pieaugums kaulu smadzenēs un to uzkrāšanās asinīs.

Turpināt uz sadaļu Hroniskā mielogēnā leikēmija