Kopfbereich

papildus pārlūkošana

Logo

Jūs esat šeit:

Kardioloģija un pulmonoloģija


Kardioloģijā galvenā uzmanība tiek pievērsta sirds un asinsvadu sistēmas slimību pētīšanai un ārstēšanai. Šī joma ietver jebkura veida slimības, kas saistītas ar sirdi vai izjauc normālo sirds ritmu. Sirds un asinsvadu sistēmas slimību gadījumā ir augsts asinsspiediens, koronārā sirds slimība, aritmija vai insults.

Pulmonoloģija, kas ietver plaušu artēriju hipertensiju, specializējas plaušu slimībās.

Turklāt AOP Orphan aktīvi strādā intensīvās terapijas un infektoloģijas jomā, jo infekcijām un intensīvajai terapijai ir galvenā nozīme saistībā ar kardioloģiju un pulmonoloģiju.

Lielākajā daļā valstu intensīvā terapija ir starpdisciplināra medicīnas apakšnozare. Sākotnēji intensīvajā terapijā galvenā uzmanība tika pievērsta atsevišķu orgānu mazspējas izraisītu dzīvībai bīstamu patoloģiju ārstēšanai. Vēlāk straujā medicīnas tehnoloģiju attīstība intensīvo terapiju pārvērta par augsti specializētu jomu, kas saistīta ar komplicētu dzīvībai bīstamu patoloģiju – tostarp vairāku orgānu vienlaicīgas mazspējas – ārstēšanu.

Anestezioloģijas nozare ir saistīta ar vispārējo un vietējo narkozi, tostarp ārstēšanu pirms un pēc tās, kā arī dzīvības funkciju uzturēšanu ķirurģisko procedūru laikā (izraksts no Austrijas ārstu apmācības noteikumiem).

 

Medicīniskā infektoloģija saistīta ar infekciju diagnostiku, simptomiem, ārstēšanu un profilaksi.

Aritmija

Aritmija veidojas, kad tiek traucēts sirdsdarbības temps vai ritms. Sirds pukst vai pa lēni, vai pa ātri, vai neritmiski. Daži ritma traucējumu veidi pilnībā nav bīstami, taču ir arī tādi ritmu veidi, kuri ir bīstami dzīvībai. Tādēļ vienmēr vislabāk ir painteresēties, ko domā ārsts.

Turpināt uz sadaļu Aritmija

Plaušu artērijas hipertensija

Plaušu artērijas hipertensija (PAH) ir reta slimība, kura izraisa plaušu asinsvadu pretestības palielināšanos un asinsspiediena paaugstināšanos plaušu asinsritē. Slimojot ar šo slimību, cauri plaušām tek mazāks daudzums asiņu, tāpat organismam tiek piegādāts nepietiekošs daudzums skābekļa.Tādēļ pacienti cieš no miegainības, aizdusas, samazinās viņu fiziskais spēks. Ja pēc tam, kad tiek diagnosticēta PAH, slimība netiek ārstēta divus vai trīs gadus, attīstās dzīvībai bīstama sirds nepietiekamība. Lai varētu prognozēt slimības norisi un nodrošināt dzīves kvalitāti, ir svarīgi pēc iespējās ātrāk diagnosticēt slimību un to atbilstoši ārstēt.

Turpināt uz sadaļu Plaušu artērijas hipertensija

Homozygote Familiäre Hypercholesterinämie

Homozigotiska pārmantotā hiperholesterinēmija (HoPH) pieder pie pārmantoto hiperholesterinēmiju grupas. Tās ir saistītas ar piedzimtiem holesterīna vielmaiņas traucējumiem, kuru dēļ, neraugoties uz normālu diētu, pacienta asinīs ir ļoti augsts holesterīna līmenis. Tiek izšķirta biežāk sastopamā heterozigotiska pārmantotā hiperholesterinēmija un ļoti retā homozigotiska pārmantotā hiperholesterinēmija. 

Turpināt uz sadaļu Homozigotiska pārmantotā hiperholesterinēmija